More Website Templates @ TemplateMonster.com - November 11, 2013!

Pytania klientów

Jaka jest rzeczywista grubość deski, chodzi o to aby nie powstały żadne progi, między np. płytką, a deską ?

Grubości desek 15 mm, bądź 20 mm i taką grubość należy wziążć pod uwagę przy robieniu wylewek, czy wyborze płytek itp.

W jaki sposób należy przechowywać deski przed montażem ?

Przed rozpoczęciem montażu i w trakcie temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 18°C, a wilgotność względna powietrza – 45 – 65%.

Jakie warunki musi spełniać podłoże na którym będzie przyklejana deska ? 

Podłoże musi być równe, suche a odchyłki płaszczyzny powierzchni nie mogą przekraczać 2 mm na 2 m długości.
Każdy rodzaj podłoża cementowego, podłoża drewniane i ceramiczne muszą być całkowicie wysuszone (maksymalna wilgotność podłoża cementowego badana metodą CM nie może przekraczać 2,0%, anhydrytowego – 0,5%, a podłoża drewnianego – 8%).

Czy te podłogi można montować na ogrzewaniu podłogowym ? 

Podłogi mogą być instalowane na podłożach ogrzewanych pod warunkiem, że maksymalna temperatura mierzona na powierzchni  podłogi nie będzie przekraczać 26 stopni C. Podłogi o grubości 15mm i do szerokości do 180mm mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym. W przypadku montażu podłogi na ogrzewaniu podłogowym, nabywca powinien sporządzić tzw. Protokół Wygrzewania Podłoża (cykl trwa 30 dni). Opór przenikania ciepła deski podłogowej o grubości 15 mm wynosi 0,180 m2 K/M oraz dla deski podłogowej o grubości 20 mm współczynnik ten wynosi 0,193 m2 K/M.

Podłogi posiadają fazę? 

Tak, deski posiadają fazę 4stronnną.

Jakie wybrać wykończenie olejowanie, czy lakierowanie ? 

Obie metody mają swoje zalety i wady:

Olej nie tworzy na desce „sztucznej” powłoki, dlatego podkreśla naturalny charakter drewna, wnika w głąb deski dodatkowo impregnując ją od środka. Możliwa rewnowacja okresowa bez konieczności cyklinowania całości poprzez zastosowanie środka pielęgnacyjnego do renowacji, odnowiamy podłogę w zależności od intensywności użytkowania powierzchni. W wypadku uszkodzenia nie trzeba odnawiać całej podłogi, a jedynie zniszczone miejsce.  Zaolejowana podłoga wymaga nieco staranniejszej pielęgnacji niż ta pokryta lakierem.

Lakier nie wnika w głąb deski, tworzy na wierzchu twardą powłokę ochronną. Renowacja przeprowadzana poprzez cyklinowanie i ponownie malowanie. Lakier to powierzchnia umożliwiająca łatwą pielęgnację i utrzymanie w czystości.

Co z  gwarancją?

Podłogi są wolne od wad materiałowych lub wad powstałych w procesie produkcji. W przypadku, gdyby taka wada ujawniła się i została zgłoszona przez kupującego w punkcie sprzedaży w terminie 24 miesięcy od dnia zakupu podłogi, zobowiązujemy się, że zgodnie z naszym uznaniem wymienimy, naprawimy, lub pokryjemy koszty naprawy podłogi.